آموزش فعال سازی گوشی در سامانه همتا

اموزش های مربوط به طرح ریجستری

فعال سازی دستگاه های دارای سیم کارت، فرآیندی است که منجر به برقراری ارتباط میان دستگاه و شبکه می شود. هر شخصی می تواند به کمک سامانه همتا و با وارد کردن مشخصات مورد نیاز (شناسه IMEI دستگاه، کد فعال سازی که همراه با دستگاه خریداری شده به کاربر ارائه می شود و شماره موبایل خود) اقدام به فعال سازی یا ثبت دستگاه خود در سامانه همتا نماید.

– در صورتی که تلفن همراه قانونی باشد ولی فعال سازی نگردد، پس از اولین اتصال به شبکه های اپراتوری، پیامک هشداری از طرف سامانه همتا مبنی بر عدم فعال بودن گوشی همراه برای دارنده آن ارسال می گردد. مشتریان محترم باید پس از دریافت گوشی خریداری شده با استفاده از کد شش رقمی که با دستگاه ارسال می شود، نسبت به فعال سازی گوشی خریداری شده اقدام نمایند.

فعال سازی گوشی های همراه در سامانه همتا به دو طریق قابل انجام می باشد در ادامه به معرفی دو روش خواهیم پرداخت در روش اول می توانید با استفاده از گوشی و در روش دوم با استفاده از سایت همتا نسبت به فعال سازی گوشی خریداری شده اقدام کنید.

روش اول فعال سازی گوشی خریداری شده

1-    کد دستوری #7777*

2-    سایت اینترنتی سامانه همتا به آدرس hamta.ntsw.ir

در این آموزش، نحوه فعال سازی گوشی های همراه به روش ساده تر یعنی از طریق کد دستوری #7777* و به صورت تصویری شرح داده خواهد شد.

1-    شماره گیری #7777*

فعال سازی گوشی همراه

 

2-    ارسال گزینه مربوط به “فعال سازی” (عدد 2)

فعال سازی گوشی همراه

 

3-    وارد کردن شناسه 15 رقمی IMEI بدون خط تیره و علامت های اضافی (شناسه IMEI روی جعبه تلفن همراه درج شده است و یا از طریق شماره گیری #06#* با گوشی همراهی که قصد فعال سازی آن را دارید، قابل مشاهده است.)

فعال سازی گوشی همراه

 

4-    وارد کردن شماره سیم کارتی که قصد فعال سازی گوشی همراه با آن سیم کارت را دارید.

فعال سازی گوشی همراه

 

5-    وارد کردن کد فعال سازی 6 رقمی (این کد با صفر شروع نمی شود و هنگام خرید گوشی همراه باید از فروشنده دریافت شود.)

فعال سازی گوشی همراه

6-    در این مرحله پیامی شامل شناسه 15 رقمی IMEI وشماره سیم کارتی که در مراحل قبلی وارد کرده اید، نمایش داده می شود. چنان چه محتویات این پیام مورد تایید شما باشد، با ارسال “عدد 1” تایید خود را اعلام می نمایید.

فعال سازی گوشی همراه

7-    در نهایت پیامی نمایش داده خواهد شد که به معنی موفق بودن فرآیند فعال سازی گوشی همراه کاربر با شناسه 15 رقمی IMEI و شماره سیم کارت وارد شده می باشد.

فعال سازی گوشی همراه

روش دوم فعال سازی گوشی خریداری شده

1- ابتدا لازم است  به سایت همتا مراجعه کنید. بعد از باز شدن سایت می توانید به دو روش نسبت به فعال سازی گوشی خود اقدام کنید روش اول در قسمت مشخص شده در تصویر برای روی فعال سازی کلیک می کنید.

اموزش فعال سازی گوشی تلفن همراه

 

بعد از انجام این عمل صفحه مشابه صفحه زیر باز می شود. که باید اطلاعات لازم مانند شماره موبایل و IMEI دستگاهی که قصد فعال سازی آن را دارید به همراه کد فعال سازی وارد نمایید بعد از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده بر روی گزینه فعال سازی کلیک کنید. توجه داشته باشید که شماره ای در قسمت شماره موبایل وارد می کنید به مالک دستگاه شناخته می شود. پس دقت لازم رو هنگام وارد کردن شماره تلفن داشته باشد.

اموزش فعال سازی گوشی تلفن همراه

در روش دوم فعال سازی با استفاده از سایت همتا در عکس اول با وارد کردن شماره موبایل خود می توانید وارد پنل کاربری خود در سایت همتا شده و نسبت به فعال سازی اقدام کنید.

1-    برای فعال سازی گوشی های همراه دو یا چند سیم کارت، کافیست تا با کد فعال سازی ارایه شده همراه با گوشی، شناسه 15 رقمی IMEI یکی از اسلات ها (Slot) را فعال نمایید. در این صورت شناسه مربوط به اسلات یا اسلات های دیگر نیز بصورت خودکار فعال خواهد شد.برای اطمینان بیشتر IMEI های گوشی رو با IMEI های فعال شده که معمولا داخل اس ام اس و پنل کاربری هست چک کنید که همخوانی داشته باشد. (لازم است تا به این نکته نیز اشاره شود که کد فعال سازی، یک کد یک بار مصرف بوده و پس از فعال سازی، دیگر قابل استفاده نمی باشد.)

2-    گوشی های همراهی که قبل از مشمول طرح رجیستری شدن برند آن ها در شبکه فعال بوده اند، (حداقل یک تماس صوتی به وسیله آن ها برقرار شده باشد) به عنوان دستگاه مجاز شناخته شده و می توانند از شبکه های اپراتوری به صورت دائم استفاده کنند و نیازی به فعال سازی نیز ندارند.اما برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکل به سایت همتا مراجعه و نسبت به اضافه کردن گوشی به پنل خود اقدام کنید برای این کار لازم است وارد پنل آخرین سیم کارتی که قبل اجرای طرح روی گوشی بوده، شوید و ازگزینه افزودن دستگاه استفاده نمایید.

مشتریان تبلت فون می توانند با استفاده از کد شش رقمی ارسالی با گوشی با استفاده از روش های گفته شده نسبت به فعال سازی گوشی های خریداری شده از این فروشگاه اقدام نمایند. چنانچه مشکلی در روند فعال سازی داشتید می توانید با شماره های درج شده در قسمت تماس با تبلت فون تماس بگیرید تا نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

نظرات کاربران درباره "آموزش فعال سازی گوشی در سامانه همتا"

  سیدرضا موسوی 27 مهر 1398

  سلام آیا لازمه حتما قبل از روشن کردن دستگاه سیمکارت را داخل دستگاه قرار دهیم یا بدون سیم هم روشن میشود؟ ممنون میشم پاسخ بفرمایید.

   تبلت فون 28 مهر 1398

   سلام. بدون درج سیم کارت هم می توانید از طریق سایت همتا فعال کنید.

  سعید 25 مرداد 1398

  سلام من دو عدد سیم کارت دارم یکیش ایرانسل ودومی همراه اول درصورت خریدگوشی جدید چطورمیتونم دوتا سیم کارت درگوشی جدیدفعال کنم

   تبلت فون 26 مرداد 1398

   سلام. برای گوشی های دو سیم کارته نیز یک باز فعال سازی کافی می باشد و هر دو Imei فعال می شود.

  مانی 10 تیر 1398

  سلام خدمت شما
  وقت بخیر
  سوالی داشتم در مورد فعال سازی، من موبایلم رو با روشی که گفتید فعال کردم و دو شناسه هم ثبت شده در سایت همتا چون دو سیم کارت بود گوشیم.
  بعد از گذاشتن سیم کارت دوم این اس ام اس برام اومده و شناسه ای که در پایین اس ام اس اومده برام مربوط به سیم دوم هست:
  مالک این دستگاه، شماره تلفن
  093********
  است
  اگر دستگاه را خریداری نموده اید از فروشنده بخواهید تا از طریق سامانه همتا،مالکیت دستگاه را به شما منتقل نماید درغیر این صورت نیاز نیست اقدامی انجام دهید
  IMEI:
  65************79
  ممنون میشم راهنمای کنید.

   تبلت فون 11 تیر 1398

   سلام. اگر دو تا Imei در پنل همتا براتون ثبت شده احتمالا این شماره مالک هم شماره خودتون هست. نیازی نیست کاری بکنید.

  مهدی 30 فروردین 1398

  سلام .با عرض خسته نباشی. ..و تشکر .

دیدگاهتان را بنویسید