گوشی مایکروسافت لومیا ایکس

گوشی به اشتباه معرفی شده مایکروسافت Lumia X

به نظر می‌رسد کمپانی مایکروسافت در حال کار روی گوشی جدیدی از برند لومیا می‌باشد. این گوشی که از قرار معلوم Microsoft Lumia X نام دارد، اشتباها در ویدیویی که از واحد چینی مایکروسافت تهیه شده بود و طرز کار ویندوز کوانتینیوم را تشریح می‌داد، نام برده شد.

در حالی که این ویدیو با هدف توضیح دادن طرز کار Continuum تهیه شده بود، در طول این کلیپ برای توضیح بهتر بسترهای سخت‌افزاری، چهار اسمارت‌فونی که توانایی پشتیبانی از این قابلیت را دارا هستند، نام برده شدند که در این میان به گوشی مایکروسافت لومیا ایکس نیز اشاره شد. سه دستگاه دیگر نیز گوشی‌های لومیا 950 و 950XL و گوشی Acer Jade Primo هستند.

ترجمه توضیات گفته شده در حین این ویدیو:

ویندوز کوانتینیوم که یکی از ویژگی‌های بومی ویندوز 10 می‌باشد، می‌تواند اسمارت‌فون شما را با اتصال به یک صفحه نمایش بزرگ به دستگاهی متفاوت تبدیل کند. از یک داک و یا آداپتور برای اتصال به صفحه نمایش استفاده کنید و سپس می‌توانید اپلیکیشن‌ها و تمامی محتوای خود را در همان صفحه نمایش بزرگ مشاهده کنید. همچنین با اتصال موس و کیبرد به گوشی، دقیقا می‌توانید کارایی‌های یک سیستم‌خانگی مانند استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف آفیس، ارسال ایمیل و غیره را در این حالت تجربه کنید. بعد از اتمام عملیات دلخواه، نتایج و فایل‌های مورد نظر در گوشی شما ذخیره می‌شوند و بعدها می‌توانید همان عملیات را ادامه دهید. طبیعتا می‌توانید به تماشای ویدیوها، عکس‌ها و وبگردی نیز بپردازید. دقت کنید که این ویژگی نیازمند بسترهای سخت‌افزاری و گوشی‌های سازگار است که به عنوان مثال می‌توان گوشی‌های لومیا 950XL ،950 و X و ایسر Jade Primo را به عنوان گوشی‌های دارای این ویژگی نام برد.

همچنین اطلاعاتی (نه شایعه) در مورد گوشی مایکروسافت لومیا X منتشر شده است. اما نکته عجیب در رابطه با این مساله، خبری است که چندی پیش در مورد کنار گذاشتن برند لومیا تا پایان سال 2016 منتشر شده بود و طبق همین ادعا گوشی لومیا 650 اولین و آخرین محصول معرفی شده از این برند در همین سال می‌باشد. حال با توجه به روی کار آمدن خبر Lumia X، یا مایکروسافتی‌ها در مورد برند لومیا تجدید نظر کرده‌اند و یا این گوشی در سال 2017 عرضه خواهد شد. گفتنی است که ردموندی‌ها در حال طراحی و توسعه گوشی‌های جدیدشان با برند Surface Phone می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *