معرفی گوریلا گلس 5

Corning نسل جدید گلس‌های خود را معرفی کرد – Gorilla Glass 5

بسیاری از کاربران گوشی‎‌های هوشمند تجربه ناگواری به هنگام افتاد گوشی خود بر روی سطح سخت دارند. اما با ورود Gorilla Glass 5، خسارات وارده به صفحه نمایش‌های دستگاه‌ها بسیار کاهش خواهد یافت.

با توجه به این که تعداد دستگاه‌هایی که در جهان از تکنولوژی کمپانی Corning یعنی Gorilla Glass استفاده می‌کنند به 4.5 بیلیون می‌رسد، این شرکت و محصولاتش قسمتی از تجربیات کار با گوشی‌های هوشمند شما بوده است. اما امروز این کمپانی خبر از معرفی پنجمین نسل از Gorilla Glass خود داده است.

طبق تحقیقات این شرکت، 85% صاحبان گوشی‌های هوشمند سالانه حداقل یک بار گوشی خود را بر روی زمین می‌اندازند. همچنین 55% این کاربران دستگاه‌های خود را سه بار و بیشتر بر روی زمین می‌اندازند. به علاوه گزارشات حاکی است 60% گوشی‌های هوشمند از فاصله‌ای بین کمر تا شانه‌های صاحبان خود بر روی زمین افتاده‌اند!

کمپانی Corning ادعا می‌کند که گوریلا گلس 5 بر اساس آمار واقعی و گزارشاتی که از کاربران خود دریافت کرده طراحی شده است. طبق آزمایشاتی که بر روی این نسخه انجام شده، 80% از خسارات وارده زمانی که گوشی برروی صفحه نمایش خود از ارتفاع 1.6 متر به زمین می‌خورد کاهش یافته است.

طبق گفته سخنگوی این کمپانی، Gorilla Glass 5 حدود 1.8 برابر با‌دوام‌تر از نسخه قبلی خود خواهد بود. البته ناگفته نماند زمان معرفی Gorilla Glass 4 نیز این کمپانی دوامی 2 برابر نسخه قبلی خود را مدعی شده بود. اما تنها مقاومت این گلس به هنگام زمین خوردن از یک متر بیشتر جواب مثبت به کاربران داده است.

طبق گفته‌های این کمپانی این نسخه در حال ساخت در کارخانه می‌باشد تا در سال آینده در محصولات تولیدی مورد استفاده قرار بگیرد. با توجه به این اخبار ما شاهد Gorilla Glass 5 در Galaxy Note 7 نخواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *