آموزش آپدیت اندروید گوشی/تبلت سامسونگ

آموزش آپدیت اندروید گوشی/تبلت سامسونگ

نسخه‌های به روز رسانی نرم‌افزاری هر سیستم‌عاملی با اهدافی مانند بهبودهایی در عملکرد، حل مشکلات بالقوه از طریق رفع اشکالات و خطاهای نرم افزاری و ارتقای سیستم عامل و همچنین فراهم سازی ویژگی‌های جدید بصورت مداوم منتشر می‌شود. با آپدیت صحیح سیستم عامل حتما شاهد بهبودهایی در عملکرد دستگاه و امنیت آن خواهیم بود. گوشی‌های سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشند. همانطور که مطلع هستید، سامسونگ از سیستم عامل اندروید برای گوشی‌ها و تبلت‌های خود بهره می‌برد. در این مطلب قصد داریم روش آپدیت اندروید دستگاه‌های سامسونگ را توضیح بدهیم.

توصیه می‌شود که قبل از شروع به بروز رسانی، به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • از گوشی یا تبلت خود نسخه پشتیبان بگیرید تا در صورت بروز هرگونه مشکل، اطلاعات گوشی/تبلت از دست نرود
  • از شارژ بودن باتری (بیش از 50%) و حافظه کافی (حداقل 1 گیگابایت) اطمینان حاصل کنید
  • باتری را در حین فرآیند آپدیت خارج نکنید
  • از دستگاه روت شده استفاده نکنید
  • به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشید

برای آپدیت گوشی اندرویدی معمولا از دو روش اتوماتیک و دستی استفاده می‌شود. در روش اتوماتیک که در همه دستگاه‌های اندرویدی یکسان می‌باشد، همانطور که در پست قبلی نیز توضیح دادیم، باید مسیر زیر را دنبال کنید:

  • تنظیمات>(بیشتر)>درباره دستگاه>بروز رسانی نرم افزار> بروز رسانی

اما گاهی اوقات در این روش، گوشی یا تبلت اندرویدی جدیدترین بروز رسانی را در بخش ارتقای اندروید پیدا نمی‌کند و یا اینکه به دلیل نداشتن اینترنت و یا وای‌فای در دسترس استفاده از این روش ممکن نیست.

آپدیت اندروید گوشی و تبلت سامسونگ با نرم افزار Kies

اپلیکیشن Samsung Kies گوشی/تبلت سامسونگی شما را به کامپیوتر شخصی‌تان متصل می‌کند و همگام سازی اطلاعات بین دستگاه‌ها و یافتن برنامه‌های جدید را آسان می‌کند.

در مرحله اول، نرم افزار Kies را دانلود کرده و در کامپیوتر خود نصب کنید. بعد از نصب نرم افزار Kies، سیستم‌تان را ری‌بوت کرده و بعد از بالا آمدن سیستم، گوشی و یا تبلت سامسونگی خود را به آن وصل کنید. در هنگام اتصال، Kies به طور خودکار شما را از ویرایش جدید نرم‌افزار مطلع می‌سازد (مطابق آنچه که در شکل زیر مشاهده میکنید).

آموزش آپدیت اندروید گوشی/تبلت سامسونگ

در این مرحله بر روی گزینه update کلیک کنید. در قدم بعدی، برای مشاهده برخی از موارد مورد نیاز برای آپدیت، به صفحه‌ی اصلی مراجعه کنید. در این صفحه می‌توانید Firmware Upgrade را مشاهده کرده و با انتخاب این گزینه، فراید بروز رسانی اندروید گوشی/تبلت سامسونگی‌تان را ادامه دهید.

آموزش آپدیت اندروید گوشی/تبلت سامسونگ

بعد از کلیک روی Firmware Upgrade، اپلیکیشن Kies برخی از توصیه‌های قبل از نصب آپدیت که در بالا نیز اشاره شد را متذکر می‌شود. در اینجا تیک “I Have Read All Of The Above Information” را زده و تایید کنید که موارد مورد نظر را انجام دادید.

آموزش آپدیت اندروید گوشی/تبلت سامسونگ

در مرحله آخر روی Start Upgrade کلیک کنید.

دقت داشته باشید که اتمام فرایند بروز رسانی کاملا به سرعت اینترنت مصرفی شما بستگی دارد. ممکن است مدت زمان بروز رسانی بین 1 الی 5 ساعت متغیر باشد. به همین منظور بهتر است در بین این فراید صبور باشید و به هیچ وجه دستگاه را از سیستم جدا نکنید. همچنین چنانکه قصد آپدیت گوشی/تبلت غیر سامسونگی را دارید، بهتر است از نوشتار زیر، اپلیکیشن مناسب با برند خود را پیدا کرده و از آن استفاده کنید.

آموزش روش‌های آپدیت گوشی/تبلت اندرویدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *